Vážení přátelé a kamarádi CFL,
rádi bychom Vám touto cestou chtěli poděkovat za atmosféru, kterou jsme společně vytvořili na Ještěd Everesting proti cystické fibróze.
Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 102 účastníku!
Díky Vám jsme vybrali 41 200,- korun, které poputují po ukončení sezóny do Kliniky dětských infekčních nemocí a Centra cystické fibrózy FN Brno.
Níže Vám zasíláme odkazy na fotogalerie z právě ukončené akce. Rozhodně se nemusíte bát, že je to poslední co Vám přineseme.
Následovat bude ještě jedna fotogalerie a krátké video.
Na závěr ještě pár krásných čísel, které se nám podařilo dohromady poskládat.
Ujeli, uběhli a ušli jsme 2 156km
Vystoupali do výšky 195 020 m.n.m
Pokořili Everest 22x
Králem Everestu pro tento rok se stal Michal Sedláček, který zvládl pokořit Ještěd 19x a vystoupal tak na Everest za 12hodin a 40 minut. Z toho čistý čas jízdy 12hodin a 7 minut.
Tobiáš Bartoloměj teprve 9letý klučina zvládl zdolat Ještěd 4x a dokázal tak nám všem, že věk je pouze číslo a když se spojí s chutí pomoci vznikne z toho krásný zážitek pro nás všechny podpořený úžasným výkonem.
Děkujeme Vám všem a budeme se těšit 9.9.2023 v Tučíně.
Fotogalerie:
https://eu.zonerama.com/cyclingforlife/Album/9889160
https://www.facebook.com/profile.php?id=100089508416840&sk=photos

Co je Everesting ?

Základní princip Everestingu je prostý. Zdolat na kole v rámci jedné projížďky výšku Mount Everestu, jež činí 8848 metrů. Má však poměrně záludná pravidla:

- Jezdec může k výstupu použít pouze jedno stoupání. Nelze si například v Alpách vybrat mezi dvěma passy a ty kombinovat. Sjezd musí probíhat po stejné trase jako výjezd. Nelze tedy jezdit na bajku po silnici nahoru a bikeparkem dolů.

- Jezdec musí vždy vytypované stoupání absolvovat celé. Nelze např. střídat výjezd celého kopce a jedné jeho oblíbené části.

- Pokud je v klesání drobný výjezd, metry nastoupané v tomto výjezdu se k celkovému skóre nepočítají, protože se dle pravidel jedná o tzv. kinetický výjezd (využili jsem kinetickou energii k vyjetí kopce - získání metrů).

- Aktivita musí proběhnout naráz. Povoluje se maximálně dvě hodiny na šlofíka a nezbytně nutné dlouhé pauzy na jídlo.

- Je třeba stoupání vždy absolvovat nahoru i dolů. Pokud vystoupáme 8848 metrů, máme sice hotovo a nemusíme pokračovat až na samotný vrchol stoupání, ale pořád musíme zaznamenat sjezd do startovního místa.

- Ve stoupání se kolo nemůže tlačit, protože se dle autora jedná "o cyklistickou výzvu."

Propozice charitativní vyjížďky

 start: 3.6.2023 po dobu celého dne.
kde: Horní Hanychov 


  • oficiální zahájení 8:45  Horní Hanychov ( pokud budete na trase prosíme naplánovat tak, abychom se potkali na zahájení ) děkujeme
  • vstupné 400 ,- obsahuje občerstvení po celou dobu akce, fotografie, pamětní medaile pro všechny přihlášené do 30.5.2023

  • kategorie : cyklo ( horské, silniční ), běžci, chodci
  • tři nejlepší v každé kategorii budou oceněni malými poháry od Pehucraft. ( započítány výstupy na Ještěd pouze od 9:00 do 17:00 )
  • oficiální zakončení akce 17:30
  • Král Ještědu / ten kdo zdolá Ještěd během 24 hodin nejvícekrát  ( pouze 3.6.2023  )                                                             
  •                                     Obdržené finance putují na podporu nemocných CF.
Tempo si každý může zvolit sám, jaké mu vyhovuje. Doufáme, že se na podporu nemocných sejde dostatečný počet, takže se nemusíte bát, že pojedete sami.

Po každém výjezdu i sjezdu se budeš moci občerstvit v našem základním táboře v Horním Hanychově, kde se nachází i otáčí bod do dalšího kola.

Trasa cyklo

Trasa pro cyklistickou charitativní jízdu je pevně stanovena.

Trasa chodci/ běžci

Běžci a chodci mají povinný pouze závěrečný usek od lan přes Ještědku až na vrchol Ještědu. Toto rozhodnutí jsme učinili z důvodu, abychom se na trase co nejvíce potkávali,

Přihláška Ještěd Everesting